POHOD ČLANIC GZ TOLMIN

V nedeljo, 7. aprila, se je pred gasilskim domom v Podbrdu zbrala pisana druščina dobre volje. Na pobudo naše članice Teje Bratuž, predsednice komisije za članice v GZ Tolmin, smo se namreč članice odpravile na pohod. Ideja je bila druženje članic, tudi tistih, ki se mogoče operativnih vaj ne udeležujejo več, prav tako pa tudi krepitev vezi med članicami različnih društev v GZ Tolmin. Naš cilj je bil 1046 m visok Kup in seveda ni šlo brez pravega vodiča, ki nam je predal kar veliko informacij o zgodovini in zanimivostih na poti. Le kdo drug bi to bolje izpeljal kot pa naš Jožko Dakskobler. Kot predsednik SPR ima veliko obveznosti, ampak vedno poudari, da za članice si pa rad vzame čas. Članic se nas je na koncu nabralo 15, kar 5 iz našega društva. Pridružil se nam je tudi predsednik GZ Tolmin Jurij Kenda Maver s sinom, ker vedno rad podpira naše aktivnosti. Po poti navzgor smo si ogledali ostanke vojaške karavle in seveda čudovite razglede na okoliške hribe. Ker smo s seboj vzele tudi moške predstavnike, je na srečo sodelovalo tudi vreme, saj je bil čudovit sončen dan. Na vrhu smo si privoščili zasluženo malico iz nahrbtnika in se čisto prehitro spet odpravili navzdol. Tokrat po drugi, strmejši poti in tako naredili lep krog, dolg približno 8 km. Ob koncu pohoda nas je v gasilskem domu v Podbrdu čakala še slastna pogostitev, ki so jo pripravile članice tamkajšnjega PGD. Vsi skupaj smo se z veseljem še malo družili in poveselili. 

 

S skokom na Kup smo poskrbeli za dobro fizično in psihično počutje ter za prijetno druženje. Že na poti navzgor pa smo seveda kovali načrte za naslednji vzpon članic, na katerem upamo, da se nas bo nabralo še večje število. 

Dogodki

Pon Tor Sre Čet Pet Sob Ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prispevaj

Če želiš pomagati to lahko narediš z donacijo. S tem pripomoreš k nabavi nove opreme in k usposabljanju članov.