VAJA ČLANIC TREH ZVEZ

Enkrat letno se članice iz GZ Tolmin, GZ Bovec in GZ Kranjska Gora dobijo in skupaj potrenirajo. Letos je vajo organizirala GZ Tolmin zato se je v nedeljo, 22. 10. 2023 na Kneži pred gasilskim domom zbralo 49 gasilk in gasilcev s kar 10 gasilskimi vozili. Iz našega društva so se vaje udeležile štiri gasilke in en gasilec, ki je pomagal kot šofer saj se je na pot odšlo z vozilom GVC 16/25.

Vaja je bila izvedena na večjem industrijskem objektu, kjer naj bi bilo ob požaru tudi več pogrešanih oseb. Med vajo so članice morale pokazati veliko praktičnega znanja - zunanje napade, notranje napade, preiskovanje in reševanje, gašenje z lestev, oskrbo ponesrečenih ter gašenje s peno. Vajo so si ogledali tudi predsednik SPR Jože Dakskobler, predsednik GZ Tolmin Jurij Kenda Maver in poveljnik GZ Tolmin Miha Vencelj. Vsi trije so bili z izvedbo zelo zadovoljni. Še posebej pa smo bili veseli, da si je vajo ogledala tudi naša članica Damijana Laharnar, zagrizena gasilka, ki ji zdravje trenutno žal ne dopušča sodelovanja.

Ob koncu uspešno izvedene vaje je sledila tudi manjša pogostitev in druženje. Prihodnje leto vajo organizira GZ Bovec in upamo, da se je bo udeležilo še večje število gasilk.

Dogodki

Pon Tor Sre Čet Pet Sob Ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prispevaj

Če želiš pomagati to lahko narediš z donacijo. S tem pripomoreš k nabavi nove opreme in k usposabljanju članov.